Lajme

 • Regjistrimi i shtatë kombëtar - Kina ka një popullsi totale prej 1411.178 milion

  Kina ka përfunduar regjistrimin e saj të shtatë kombëtar të popullsisë, qëllimi kryesor është të zbulojë në mënyrë gjithëpërfshirëse numrin, strukturën dhe shpërndarjen e popullsisë së Kinës. (1) Popullsia totale. Popullsia e përgjithshme e Kinës ishte 1,411.178 milion. Norma mesatare vjetore e rritjes ishte 0,53%, 0,04% p...
  Lexo më shumë
 • Shumë porosi tekstile jashtë shtetit po zhvendosen në Kinë për shkak të Indisë COVID-19

  India po përjeton një shpërthim të ri të COVID-19. Dhe është në gjendje emergjence duke u përballur me mungesën e vaksinave, mutacionin e virusit dhe mungesën e burimeve mjekësore. Përshkallëzimi i epidemisë në vend ka ndikuar të kufizuar në zinxhirin global të furnizimit, ndërsa tekstili i Kinës i...
  Lexo më shumë
 • Mediat japoneze raportojnë: MUJI do të vazhdojë të përdorë pambuk Xinjiang

  Ryohin Keikaku Co., Ltd, kompania mëmë e markës kryesore japoneze MUJI, planifikoi të lëshonte një deklaratë të re më 14 prill mbi përdorimin e pambukut Xinjiang. Deklarata tha se kompania kishte porositur një agjenci të palës së tretë për të kryer hetime lokale në Xinjiang dhe nuk gjeti shkelje. E ...
  Lexo më shumë
 • Origjina e Ditës së Majit

  Dita e Majit po vjen, pra cila është origjina e 1 Majit? Më 1 maj 1986, më shumë se 216,000 punëtorë në Çikago fituan betejën e tyre për një ditë tetë orëshe. Në korrik 1989, Ndërkombëtari i Dytë njoftoi se 1 Maji do të caktohej si Dita Ndërkombëtare e Punës çdo vit. Dita Ndërkombëtare e Punës, gjithashtu e njohur...
  Lexo më shumë
 • Çmimet e naftës bien sërish pasi epidemia e Indisë përkeqësohet

  Çmimet e naftës ranë sërish pas përkeqësimit të shpërthimit të COVID-19 në Indi. Ajo ka ngritur shqetësime për një rimëkëmbje të kërkesës. Të ardhmet e naftës së papërpunuar në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara ishin jashtë niveleve më të ulëta të sesionit, megjithatë, pasi disa analistë thanë se OPEC+ mund të vononte një rritje graduale të prodhimit. Comex West Texas Light Qershor...
  Lexo më shumë
 • Japonia nis të lëshojë në det ujin e trajtuar të Fukushimës

  Japonia do të fillojë të lëshojë më shumë se 1 milion ton ujë radioaktiv të trajtuar nga centrali i saj bërthamor i shkatërruar në Fukushima në oqean brenda dy viteve, tha qeveria të martën - një plan që përballet me kundërshtime në vend dhe ka ngritur "shqetësim të madh" në vendin fqinj. ..
  Lexo më shumë
 • Xhepa fallco në veshje

  Kur vishni një fustan ose pantallona dhe përpiqeni të gërmoni duart në xhep, kuptoni se nuk ka xhep të vërtetë brenda tij. Duhet të jetë vërtet e çuditshme. Këto lloj iluzionesh janë shumë të zakonshme në veshje, të cilat ndonjëherë mund të krijojnë iluzione. Kur xhepat e vërtetë janë kaq praktik, pse veshja...
  Lexo më shumë
 • Rritja e mallrave nga Kina në SHBA me 250%! Kontejneri i transportit global ende në mungesë!

  Kontejneri ka një proces të plotë funksionimi në tregtinë ndërkombëtare normalisht dhe gjithashtu përfaqëson një "barometër" të tregtisë globale. Megjithatë, nën ndikimin e “Covid-19” procesi ka rënë në çrregullim. Mungesa e kontejnerëve dhe shpërndarja e pabarabartë e kontejnerëve gjithashtu ka...
  Lexo më shumë
 • Eksportet dhe importet ruajnë vrullin e mirë të rritjes në tremujorin e parë

  Tregtia e jashtme e Kinës pritet të ruajë momentin e saj rritës gjatë tremujorit të parë. Një studim i fundit i kryer nga ministria e më shumë se 20,000 kompanive të orientuara nga eksporti në të gjithë Kinën tregoi se ato mbanin më shumë porosi se e njëjta periudhë e një viti më parë, gjatë periudhës janar-mars. Ma...
  Lexo më shumë
 • Markat e veshjeve aktive të krijuara në mënyrë të qëndrueshme nga sporti për stërvitjen tuaj të ardhshme

  Ashtu si bluzat dhe djersitjet e bardha, ka shumë mundësi dhe opsione kur blini pajisje për stërvitje. Midis tyre, ka disa marka që prodhojnë veshje miqësore me mjedisin, të cilat janë etike, të përgjegjshme ose të dyja, duke krijuar opsione të bëra mirë dhe me çmime të drejta që nuk sakrifikojnë stilin ose nuk bien ...
  Lexo më shumë
 • Shitësi me pakicë i të brendshmeve në SHBA do të hapë më shumë dyqane në Kinë

  Me afrimin e verës dhe nën kontrollin më të mirë të pandemisë COVID-19 në Kinë, gjithnjë e më shumë njerëz zgjedhin udhëtime në bregdet, pishina dhe përdorin lloje të tjera argëtimi me bazë uji për të shijuar pushimet e tyre. Këtë vit, tregu i brendshëm i udhëtimeve pritet të rimëkëmbet ...
  Lexo më shumë
 • Panairi Intertekstile i Shangait

  Ne, Hangzhou Shangxiang Textile Co. Ltd, morëm pjesë në Shanghai Intertextile gjatë 17 Mars - 19 Mars 2021. Normalisht ne e ndjekim shfaqjen dy herë në vit përveç vitit të kaluar për shkak të COVID19. Prezantoni shkurtimisht pëlhurat kryesore me të cilat trajtojmë si më poshtë: Të endura: TR me/pa material elastik, Polifonik me/pa fole...
  Lexo më shumë