Рециклиран полиестер креп ткаенина плетен фустан ткаенина блејзер ткаенина

Краток опис:

1000-2999 метри ≥ 3000 метри
2,2 долари/мил 1,85 долари/мил


Детали за производот

Ознаки на производи

Recycled polyester crepe fabric knit dress fabric blazer fabric (4)
Recycled polyester crepe fabric knit dress fabric blazer fabric (5)
Recycled polyester crepe fabric knit dress fabric blazer fabric (2)
Recycled polyester crepe fabric knit dress fabric blazer fabric (3)
Recycled polyester crepe fabric knit dress fabric blazer fabric (1)

Детали за ткаенината:

Член бр.:SX-ZF9446Тип на снабдување:Поставете по нарачка
Име на ткаенина:Рециклирани ткаениниБрој на предиво:75D/36FDTY;75D/36FDTY;20DSP
Тип на ткаенина:ПлететеПримерок MOQ:30 м
Состав:64%полиестер  Recycle33Полиестер  3%SpandexПримерок на време на траење:25 дена
Тежина:210 G/SQMМасовно MOQ:1.000 метри по боја; 3.000 милиони по нарачка
Ширина на сечење:61”Масовно време на носење:45-50 дена зависи од кол
Метод на боење:Парче обоеноЗемја на потекло:Кина
Заврши:редовни
Крајна употреба:Блејзер, Топ, фустан, итн.

Параметри на производот:

Димензионална стабилност при перење+/-5%Постојаност на боја при перење:Одделение 3-4
PH вредност5,0-7,5Постојаност на бојата на триење:Суво: 4   Влажно: 3
Отпорност на пилинг:Одделение 4
Препорака за нега:Машинско перење ладно со слични бои Нежен циклус Само белило без хлор кога е потребно.

Изладете го железото ако е потребно

 

Пакување и испорака:

Детали за пакување: паркинг во тркалање

Пристаниште: Шангај

Водечко време :

Количина (јарди)1-500501 - 30003001 - 10000> 10000
Est. Време (денови)455050Да се ​​преговара

Ова е двојно плетена ткаенина со Repreve® рециклиран полиестер. Можеме да го смениме во рециклиран полиестер од други добавувачи по барање на купувачот. Нашата компанија има GRS сертификат. Можеме да издадеме трговски сертификат откако ќе се испрати стоката ако ви треба. Можеме да понудиме и ознака за висење на рециклиран полиестер ако процентот на рециклиран полиестер е над 30% за Repreve® рециклиран полиестер или над 50% со користење на рециклиран полиестер од други добавувачи.

Текстурираниот креп-лице изгледа како кожа од слон, додека е мазен и рамно од задната страна. Така, може да биде без облога за да помогне да се заштедат трошоците за облеката и поудобно за носење. Оваа ткаенина има добар истегнување и на искривување и на ткиво, што го прави добро за блејзер, фустан, дури и за цврсто вклопување.

Можеме да обоиме за да одговараме на боите на купувачот. Имаме искусни луѓе кои ги следат сите нарачки во фабриките за бојадисување и сите стоки ќе бидат целосно проверени пред пратката. Имаме сопствена тест лабораторија за основни тестови. Доколку е потребно, може да се организира тест или инспекција од трета страна.

Имаме повеќе од 14 години професионално искуство како производител на разни видови женска облека. Имаме силен тим за истражување и развој. Тие би можеле навремено да го анализираат вашиот квалитет и да направат понуда, па дури и да направат дизајн или прилагодување на квалитетот според вашите потреби. Има многу добавувачи на суровини околу нашата фабрика, која е во близина на Кекиао, еден од текстилните центри во Кина. Нашата фабрика е само еден час оддалеченост со експресен воз од Шангај. Многу е погодно да не посетите. Доставуваме висококвалитетни ткаенини за многу светски познати компании. Мала пробна нарачка може да се прифати. Бесплатен примерок е достапен. Нашата цена е разумна и одржува врвен квалитет за секој клиент.

Една шанса за нас, повеќе можност за двајцата.


 • Претходно:
 • Следно:


 • Претходно:
 • Следно:
 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  Woven Twill fabric for fashion clothes Ткаенина од Твил за модна облека
  Fabric Manufacturing Woven Twill Fabric for clothing Ткаенина Производство Ткаенина Твил за облека
  Stripes Garment Stripe Combed Wool Polyester Blended Fabric Пруги облека Пруга чешлана волна Полиестер измешана ткаенина
  Poly plaid fabric knit fabric outwear fabric Поли карирана ткаенина од плетена ткаенина за облекување
  Polyester Rayon Textured woven fabric Полиестерска вискоза со текстура ткаена ткаенина
  Sustainable Jersey fabric tops fabric dress fabric Одржливи блузи од Џерси од ткаенина за фустани
  TR Twill for pants and Blazer TR Twill за панталони и блејзер
  TR Twill for pants and Blazer TR Twill за панталони и блејзер
  Jersey fabric knit pants fabric tops fabric Џерси ткаенина плетени панталони ткаенина блузи ткаенина
  Polyester Rayon Double twill fabric Ткаенина од полиестерски вискоза со двојна диапла
  Оставете ја вашата порака