Ткаенина од најлон рајон Понте, плетена панталона ткаенина од блејзер

Краток опис:

1000-2999мт 0003000мт
3,70 УСД / М. 3,40 УСД / М.

Детали за производот

Ознаки на производот

Nylon Rayon Ponte fabric knit pants fabric blazer fabric (3)
Nylon Rayon Ponte fabric knit pants fabric blazer fabric (2)
Nylon Rayon Ponte fabric knit pants fabric blazer fabric (1)
Nylon Rayon Ponte fabric knit pants fabric blazer fabric (4)

Детали за ткаенината:

Напис бр .: SX-ZF9040 Вид на набавка: Нарачајте по нарачка
Име на ткаенина: НР понте Роми Број на предиво: 30S / 1; 70D + 40D
Тип на ткаенина: Плете Примерок MOQ: 30м
Состав: '80% полиестер 16% вискоза 4% спандекс Пример за време на водството: 25 дена
Тежина: 350G / SQM Масовно MOQ: 1.000м по боја; 3.000 метри по нарачка
Ширина на сечење: 57 “ Најголемо време: 25-45 дена зависи од колку
Метод на боење: Парче обоено Земја на потекло: Кина
Заврши: редовно    
Крајна употреба: Блејзер, панталони, фустан, комбинезони и сл.

Карактеристика на ткаенината:

НП драперија со средна тежина понте рома, без сезонски.

Добро за Блејзер, фустан, комбинезони, панталони.

Лесна нега, погодна за домашна канцеларија или работна облека.

Параметри на производот:

Димензионална стабилност при перење +/- 5% Постојаност на бојата при перење: 3-4 одделение
PH вредност 5,0-7,5 Постојаност на бојата при триење: Суво: 4 Влажно: 3
Отпорност на пилинг: 4 одделение    
Препорака за нега: Ладно перење во машина со слични бои

Нежен циклус

Само белохлорно белење кога е потребно

Ниско суша

Ладно железо ако е потребно

 

Пакување и испорака:

Детали за пакување: паркинг во тркалање

Пристаниште: Шангај

Водечко време :

Количина (дворови) 1 - 500 501 - 3000 година 3001 - 10000 година > 10000
Est. Време (денови) 25 30 35 За да се преговара

  • Претходно:
  • Следно:

  •