Најлон Рајон Антимикробна ткаенина плетена панталона ткаенина блејзер ткаенина

Краток опис:

1000-2999мт 0003000мт
3,35 УСД / М. 3,0 УСД / М.

Детали за производот

Ознаки на производот

Nylon Rayon Anti-microbial fabric knit pants fabric blazer fabric (3)
Nylon Rayon Anti-microbial fabric knit pants fabric blazer fabric (2)
Nylon Rayon Anti-microbial fabric knit pants fabric blazer fabric
Nylon Rayon Anti-microbial fabric knit pants fabric blazer fabric (4)
Nylon Rayon Anti-microbial fabric knit pants fabric blazer fabric (1)

Детали за ткаенината:

Напис бр .: SX-ZF9556 Вид на набавка: Нарачајте по нарачка
Име на ткаенина: Антимикробно Број на предиво: 80S / 1R; 40D / 7FDTY; 30DN; 40D СП
Тип на ткаенина: Плете Примерок MOQ: 30м
Состав: 60% вискоза 31% најлон 9% спандекс Пример за време на водството: 25 дена
Тежина: 175G / SQM Масовно MOQ: 1.000м по боја; 3.000 метри по нарачка
Ширина на сечење: 62 ” Најголемо време: 35-45 дена зависи од колку
Метод на боење: Парче обоено Земја на потекло: Кина
Заврши: редовно    
Крајна употреба: Блејзер, панталони, фустан, комбинезони и сл.

Карактеристика на ткаенината:

Плетена со мала тежина NR Антимикробна ткаенина, без сезонска форма.

Добро за Блејзер, фустан, комбинезони, панталони.

Лесна нега, погодна за домашна канцеларија или работна облека.

Параметри на производот:

Димензионална стабилност при перење +/- 5% Постојаност на бојата при перење: 3-4 одделение
PH вредност 5,0-7,5 Постојаност на бојата при триење: Суво: 4 Влажно: 3
Отпорност на пилинг: 4 одделение    
Препорака за нега: Ладно перење во машина со слични бои

Нежен циклус

Само белохлорно белење кога е потребно

Ниско суша

Ладно железо ако е потребно

 

Пакување и испорака:

Детали за пакување: паркинг во тркалање

Пристаниште: Шангај

Водечко време :

Количина (дворови) 1 - 500 501 - 3000 година 3001 - 10000 година > 10000
Est. Време (денови) 35 40 40 За да се преговара

  • Претходно:
  • Следно:

  •