N / R ткаенина двојно лице плетена ткаенина

Краток опис:

1000-2999мт 0003000мт
4,70 УСД / М. 4,35 УСД / М.

Детали за производот

Ознаки на производот

NR fabric double face knit fabric (2)
NR fabric double face knit fabric (3)
NR fabric double face knit fabric (1)

Детали за ткаенината:

Напис бр .: SX-ZF9632 Вид на набавка: Нарачајте по нарачка
Име на ткаенина: НР плете Број на предиво: 80S / 1R; 40D / 24F DTY + 40DSP
Тип на ткаенина: Плете Примерок MOQ: 30м
Состав: 60% најлон 20% зрак 20% еластан Пример за време на водството: 25 дена
Тежина: 240G / SQM Масовно MOQ: 1.000м по боја; 3.000 метри по нарачка
Ширина на сечење: 56 ” Најголемо време: 25-45 дена зависи од колку
Метод на боење: Парче обоено Земја на потекло: Кина
Заврши: редовно    
Крајна употреба: трикотажа, облека, облека, итн.

Карактеристика на ткаенината:

НР плетена средна тежина, без сезонски.

Добро за облека, фустан, панталони.

Лесна нега, погодна за домашна канцеларија или работна облека.

Параметри на производот:

Димензионална стабилност при перење +/- 5% Постојаност на бојата при перење: 3-4 одделение
PH вредност 5,0-7,5 Постојаност на бојата при триење: Суво: 4 Влажно: 3
Отпорност на пилинг: 4 одделение    
Препорака за нега: Ладно перење во машина со слични бои

Нежен циклус

Само белохлорно белење кога е потребно

Ниско суша

Ладно железо ако е потребно

 

Пакување и испорака:

Детали за пакување: паркинг во тркалање

Пристаниште: Шангај

Водечко време :

Количина (дворови) 1 - 500 501 - 3000 година 3001 - 10000 година > 10000
Est. Време (денови) 25 30 35 За да се преговара

  • Претходно:
  • Следно:

  •