За нас

Hangzhou Shangxiang Textile Co., Ltd.беше пронајден во 2007 година, кој е производител на ткаенини главно работени во развој, производство и продажба на ткаенини за облека. Основачот на компанијата, г-дин Џими Џоу, работел како продавач околу 6 години во фабрика за фарбање, каде што ги научил пазарните вештини и постапката на фаричко боење. Неговата сопруга Рози Чен има уникатна глетка на мода и убавина. Во 2007 година, текстилната индустрија цветаше локално и Џими одлучи да започне сопствен бизнис - Шангсијанг Текстил, заедно со неговата сопруга.

Во изминатите години, Шангсијанг работеше многу напорно за постојано да носи шарени модни ткаенини во светот. Трудоста и упорноста се во сржта на работната етика на компанијата.

erg

Фабриката за ткаење е изградена во мај 2019 година, со напредна опрема за предење и ткаење, што ја подобрува нашата голема предност во истражувањето и развојот, контролата на квалитетот и услугите на клиентите. Преку повеќе од 10 години континуирани напори, нашата компанија изгради добри деловни односи со неколку меѓународни модни брендови, како што се Express, Banana Republic, Ann Talyor, New York & Company, Mango, Macy’s итн.

Што правиме

bdf

Shangxiang Textile се специјализирани за производство на секаков вид ткаенини за женска облека, како што се TRSP и P/D и Y/D, Poly/Sp, Tencel, Lenen-Look, Double weave, Bengaline for Woven; Понте Рома, Џерси, Ребро, широко плетено, Жакард, Y/D Карирани за плетени. Ткаенините може да се користат за женски јакни, панталони, здолништа, костуми, палта и така натаму.

Како општествено одговорна компанија, Shangxiang Textile разви многу време и напори за да развие сериски одржливи ткаенини, како што се рециклиран Poly, BCI, Ecovero, Tencel, рециклиран најлон итн. Компанијата има добиено сертификат за глобален рециклиран стандард 4.0 од 2019 година, кој им нуди на нашите ценети клиенти повеќе решенија за одржливи ткаенини.

За идната иднина, Шангксианг ќе продолжи да работи напорно и да биде иновативен за да создава нови приказни.


Оставете ја вашата порака